26 листопада 2015 р. у Львівському інституті економіки і туризму з ініціативи кафедри природничо-математичних дисциплін відбулася наукова конференція «Прикладні аспекти вищої математики та їх застосування в економіці».
У роботі конференції взяли участь студенти факультетів: менеджменту, товарознавства та комерційної діяльності, бухгалтерсько-економічного, туризму, готельної та ресторанної справи (понад 130 осіб).
Математика нині відіграє важливу роль у природничо-наукових, технічних і гуманітарних дослідженнях. Сучасна економіка характеризується широким застосуванням математики. Математичні методи і моделі є складовою методів і моделей економічної теорії. У вступному слові ст. викладач Саницька А.О. розповіла про роль математичних методів в економіці та види класифікації математичних моделей, що використовуються в економічній теорії.
Доповідь про використання засобів матричного числення в економічних задачах підготувала студентка групи ТТП-15 Герасимчук К. (наук. керівник ас. Крап-Спісак Н.П.). Студентка групи Т-15 Рогожина В. (наук. керівник доц. Джалюк Н.С.) підготувала доповідь про застосування деяких аспектів аналітичної геометрії у задачах економіки. Було розглянуто модель рівноваги ринку, модель рівноваги доходів і збитків компаній, використання поняття рівняння прямої на площині в бюджетних множинах й лініях бюджетного обмеження. Студентка групи МТ-14 Стачинська Т. підготувала питання про еластичність в економічному аналізі, взаємозв’язок середніх та граничних показників (наук. керівник професор Дутка Г.Я.)
Студентка групи БЕ-14 Падюка Х. (наук. керівник ст. викладач Фірман Л.Ю.) показала роль диференціальних рівнянь при розв’язуванні економічних задач. Про виробничі функції в задачах економетрії та виробничу функцію Кобба–Дугласа розповіла студентка групи МГГТ–14 Вихопень Т. (наук. керівник доцент Петрук Т.М.). З доповіддю «Using the apparatus of high mathematics problems in microeconomics» на англійській мові виступила студентка групи Т-14 Тучапець А. (наук. керівник ст. викладач Саницька А.О.). На прикладі теми «Теорія фірми: виробництво та затрати» було поставлено проблему: як може фірма виробляти продукцію з мінімальними витратами? Для пошуку розв’язання даної проблеми було визначено пять напрямів і по кожному з них проведено детальні дослідження та зроблено висновки. У даній доповіді було продемонстровано застосування апарату вищої математики до розв’язання практичних завдань мікроекономіки.
Теми доповідей були актуальними та містили науковий інтерес.